![ARNE NORELL. Fåtöljer, 1 par. ”Löven”, 1960-tal. Teak. Brunt skinn, lös rygg- o sittplymå, knapphäftande. Etikettmärkta. Sitthöjd ca 40 cm. – Auktionshuset i Örebro AB ARNE NORELL. Fåtöljer, 1 par. ”Löven”, 1960-tal. Teak. Brunt skinn, lös rygg- o sittplymå, knapphäftande. Etikettmärkta. Sitthöjd ca 40 cm. – Auktionshuset i Örebro AB](https://www.auktion-orebro.se/wp-content/uploads/auktioner/490/490-486-1682152190.jpg)
ARNE NORELL. Fåtöljer, 1 par. ”Löven”, 1960-tal. Teak. Brunt skinn, lös rygg- o sittplymå, knapphäftande. Etikettmärkta. Sitthöjd ca 40 cm. – Auktionshuset i Örebro AB
![Bilder för 1934542. LE CORBUSIER. Pierre Jeanneret & Charlotte Perriand, fåtöljer, ett par, "LC2", Cassina, kromad stålrörskonstr… | Pierre jeanneret, Fåtölj, Läder Bilder för 1934542. LE CORBUSIER. Pierre Jeanneret & Charlotte Perriand, fåtöljer, ett par, "LC2", Cassina, kromad stålrörskonstr… | Pierre jeanneret, Fåtölj, Läder](https://i.pinimg.com/736x/fb/85/67/fb856746fb13e6a1bd957363077dde33.jpg)
Bilder för 1934542. LE CORBUSIER. Pierre Jeanneret & Charlotte Perriand, fåtöljer, ett par, "LC2", Cassina, kromad stålrörskonstr… | Pierre jeanneret, Fåtölj, Läder
Ett par fåtöljer, modell Schelly (2) Denna vara har satts till omförsäljning under nytt varunummer2025155 | Auktionshuset.com
Auktionshuset Thelin & Johansson - Mycket trevlig inlämning av @folksinterior Bland annat en härlig fåtölj i röd plysch av Otto Schulz ♥️ och en underbar gungstol i rotting. Snart ute på auktion
![ARNE NORELL. SIROCCO. 1960/70-TAL. Fåtöljer, 1 par. Stomme i trä, sits, rygg o armstöd i skinn. Samt lösa sittplymåer i skinn, med slitage. – Auktionshuset i Örebro AB ARNE NORELL. SIROCCO. 1960/70-TAL. Fåtöljer, 1 par. Stomme i trä, sits, rygg o armstöd i skinn. Samt lösa sittplymåer i skinn, med slitage. – Auktionshuset i Örebro AB](https://www.auktion-orebro.se/wp-content/uploads/auktioner/490/490-150-1682152103.jpg)