Bokhyllor, 3 st, Carl Malmsten, vardag, höjd: 195, bredd: 105, djup: 45, en med skrivklaff, en med hyllor, en med lådor. (nykel finns i inlämn). Metropol - Auktioner i Stockholm och på
SÄNGAR, 1 par CM, Carl Malmsten + hylla furu osign . Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 9154
CARL MALMSTEN. Skåp, syrabetsad furu, tvådelat. Överdel med bakvändig hylla. Möbler - Skåp & Hyllor - Auctionet
CARL MALMSTEN. Bokhylla med skåp, "Vardags", Svensk Fur. 1900-talets mitt. Möbler - Skåp & Hyllor - Auctionet
CARL MALMSTEN. ”Vardags”. Bokhylla m vitrindel. Brukslitage. H. 196 cm. B. 88,5 cm. Djup 42 cm. – Auktionshuset i Örebro AB
Bokhylla, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Furu, brännstämplad. Bredd: 101, djup: 29 cm, höjd: 95 cm - 1380 3453 - Metropol Auktioner